Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Na seznamu bohatých na kryptoměny  je aktuálně 19 miliardářů a sedm dalších k nejbohatším manažerům a zakladatelům tohoto odvětví připojilo. 

List krypto miliardářů Forbes byl aktualizován a počet jednotlivců, kteří vydělali velké jmění v kryptoměnách podstatně vzrostl.

Generální ředitel a zakladatel Binance Changpeng „CZ“ Zhao je stále nejbohatším mužem v oboru a nyní 19. nejbohatším na světě díky svému relativně nově nashromážděnému majetku. Prodejna snížila jmění CZ z  odhadovaných 96 miliard dolarů v roc021 na současných 65 miliard dolarů. Stále je však nejbohatší osobou v oboru.

Zakladatel a generální ředitel FTX, Sam Bankman-Fried se umístil na druhém místě po CZ s odhadovaným jměním ve výši 24 miliard dolarů. Byl přezdíván „Crypto Robin Hood“, protože opakovaně prohlásil, že chce velkou část svého  jmění rozdat.

Generální ředitel a zakladatel Coinbase Brian Armstrong je na třetím místě s 6,6 miliardami dolarů. Chris Larsen z Ripple a dvojčata Winklevoss z Gemini zůstávají na seznamu s přibližně 4 miliardami dolarů.

Nováčkem na seznamu krypto miliardářů je spoluzakladatel a technologický ředitel FTX Gary Wang se jměním 5,6 miliardy dolarů z jeho 16% podílu ve společnosti. Dalšími jsou Nikil Viswanathan a Joseph Lau, spoluzakladatelé blockchainu a Web3 společnosti Alchemy. Jejich jmění je odhadováo na 2,4 miliardy dolarů pro každého, což je řadí na jedenácté místo.

Spoluzakladatelé tržiště OpenSea NFT Devin Finzer a Alex Atallah jsou také nováčky na letošním seznamu majetnách na kryptoměny s odhadovaným čistým jměním 2,2 miliardy dolarů za kus.

Na seznamu najdeme pár dalších významných jmen včetně Song Chi-hyunga, zakladatele jihokorejské burzy Upbit, která má údajně hodnotu 3,7 miliardy dolarů. Výkonný viceprezident jihokorejského Dunamu Kim Hyoung-nyon vlastní přibližně 13 % Upbitu, což mu dává čisté jmění 1,9 miliardy dolarů.

Michael Saylor z MicroStrategy zůstal kryptomiliardářem s odhadovaným čistým jměním 1,6 miliardy dolarů. Akcie společnosti se za poslední dva roky zčtyřnásobily po velké sázce na  BTC.

Forbes původně zveřejnil  první seznam elitních kryptoměn již v roce 2018 , kdy se do hodnocení dostalo je pár prvních jedinců. V té době byla laťka mnohem nižší, s bohatstvím 350 milionů dolarů, které se mělo dostat na seznam.