Publikováno: v sekci: Aktuality.

Pražská burza je tak trochu opomíjeným místem obchodování, neustále však roste a míří k solidnímu týdennímu růstu. Není to vůbec poprvé.

Předpokladem se stává, že Pražská burza bude mít asi do budoucna více příznivců. Není to poprvé, co v posledních dnech otevírala růstem o 0,3 % a rostla několik dnů v řadě. Index PX tak zamířil až k 0,75% týdennímu růstu. Stává se tedy zajímavým místem pro obchodování. Také Západoevropské burzy v posledních dnech neustále otevírají v zelených číslech.

Index PX

Pokud jde o Index PX, tak ten je tažen vzhůru především skrze akcie Erste Bank. Ty v současné době rostou o 1 % na částku 789 korun. Dále pak Index evropských bank Stoxx 600 Banks také zpevnil o 1,3 %. Několik po sobě jdoucích dnů v řadě také rostou akcie Moneta obchodované nad 86 korun a to poprvé od poloviny listopadu. Další akcie u Komerční banky pokračují neustále ve své stagnaci kolem 890 korun.

Pražská burza tedy již několik dnů v řadě obchoduje v zelených číslech, i když se zdá, že růst zpomalil. Index PX ale zakončil svou obchodní seanci na 940,91 bodu. Byl připsán přírůstek 0,29 %. Dny velmi solidního růstu má za sebou například Moneta Money, ale rostly také další bankovní tituly. Akcie Monety stouply o 1,42 % na 85,80 korun a moneta se svým objemem téměř 200 milionů korun zobchodovaných akcií stává opět nejobchodovanějším titulem.

Akcie společnosti ČEZ

Akcie společnosti ČEZ se stále perou s rezistencí okolo 430 korun a tento titul se v této hranici obchoduje více než 14 dnů. Cena elektřiny na německé burze roste o 0,36 % na 30,41 EUR/MWh. ČEZ bojoval u své hranice 430 korun. Generální ředitel společnosti ČEZ, Daniel Beneš při svém rozhovoru pro Lidové noviny uvedl, že ČEZ se pravděpodobně rozdělí na dvě společnosti zejména díky protichůdným postojům akcionářů týkajících se výstavby dalších bloků jaderných elektráren.

Světové trhy a vývoj

Zatím se strategie investorů odehrává v oblasti vyčkávání na odpolední reporty z amerického trhu práce. Na území Středoevropské burzy bylo zaznamenáno také posílení již v úvodu. Například polský WIG 20 si přidal 0,2 %, dále pak maďarský BUX vzrostl o 0,22 % a například stav rakouského ATX zpevnil o 0,15 %.

Sdílet