Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Předpověď ceny Etherea:

Ethereum (ETH) by mělo letos dosáhnout 7 609 dolarů. To je podle panelu 33 specialistů na fintech, kryptoměny a NFT.

Podle nejnovější zprávy Finder.com o předpovědích cen Etherea, ETH dosáhne vrcholu na 7 609 dolarech v roce 2022. To je přibližně o 102% více než jeho cena na začátku roku 2022. nicméně Předpokládá se, že ETH skončí rok na 6 500 dolarech. To je podle průměru panelů.  

Fred Schebesta, zakladatel Finderu, předpovídá, že ETH dosáhne vrcholu na 7000 dolarech. To je před poklesem na 6000 dolarů do konce roku 2022, díky silné konkurenci. „Síť má sice určitě výhody v povědomí o globálním trhu a ve vývojářské základně, ale zároveň je proti stále silnější konkurenci, které Bitcoin naproti tomu nečelí.”

Paul Levy, přednosta Brightonské univerzity, si myslí, že ETH by se mohlo vyšplhat až na 9 000 dolarů. Ale myslí si, že skončí rok kolem 8 000 dolarů. „Pokud se Ethereum udrží na vrcholu technických a inovačních výzev, bude pokračovat v potenciálně nevyzpytatelném růstu s potenciálem vzkvétat ve střednědobém až dlouhodobějším horizontu. Jedná se o první inovační úspěch a inovační potenciál musí být doplněn další inovační schopností.”

Předpověď ceny Etherea: 

Delší doba Panel předpovídá, že ETH bude mít hodnotu 10 810 dolarů do konce roku 2025. A do konce roku 2030 26 338 dolarů. Ve srovnání se současnou cenou ETH to vypadá vysoko. Tato čísla jsou však o 30 %, respektive 48 % nižší než předpovědi panelu z loňského roku.

 Ethereum přejde na model proof-of-stake (PoS). Podle jednoho z deseti panelistů to pravděpodobně povede k poklesu cen. Podle 79% tento krok zvýší cenu ETH. Zbývajících 11 % tvrdí, že dopad bude minimální nebo si nebyli jisti.

Vanessa Harrisová, Permission Chief product officer předpokládá, že přechod na PoS povede k výraznému snížení ceny ETH. Říká, že ETH bude mít do roku 2030 hodnotu pouhých 100 dolarů. „Ethereum má nejsilnější ekosystém ze všech inteligentních smluvních platforem. Trápí ji však vysoké poplatky za plyn a nízká škálovatelnost. Přechod k Proof-of-Stake však pravděpodobně nevyřeší problémy se škálovatelností Etherea. Měli bychom se podívat na L2 a postranní řetězy, které podporují škálovatelnost ETH.” 

Čas na prodej? 

19% panelu říká, že je čas prodat ETH. Jen 10% říká, že je čas prodat Bitcoin (BTC). 52% říká, že je čas koupit Ethereum. 30% řekne vydrž.

Gavin Smith, Generální ředitel Panxora Group očekává pokles cen. Toto následuje po přesunu na PoS. Myslí si, že je čas na prodej. „Zlepšení poskytnutá na základě prokázání účasti nepřeváží negativní dopad nadměrných cen plynu. Změna nedávno provedená ve výpočtech pro plyn zruší jakékoli snížení cen plynu, které by poskytl důkaz o přijetí. Je pravděpodobné, že ETH bude v příštích pěti letech překonáno řadou dalších inteligentních protokolů smluvního blockchainu.”

Futurista Joseph Raczynski z Thomson Reuters tvrdí, že PoS povede ke zvýšení ceny ETH. ETH bude podle něj stát do konce roku 2022 8 000 dolarů a do konce roku 2025 dosáhne 15 000 dolarů. „Škálovitost a průchodnost jsou král, ale dělat to decentralizovaně s bezpečností je rozhodující – PoS na ETH v roce 2022 by je tam měl dostat.”

Justin Hartzman, Ředitel CoinSmart souhlasí s Raczynskim. Na konec roku 2022 však předpověděl o něco nižší předpověď ve výši 7 500 dolarů. Jeho jedinou starostí je rychlost rozjezdu PoS. „Pokud bude model Ethereum 2.0 úspěšný a PoS bude správně implementován, můžeme očekávat, že ETH bude měsíčkut opravdu tvrdě. Mým jediným zájmem je rychlost rozjezdu. Ethereum bývá se svými aktualizacemi poněkud pomalé, nicméně komunita většinou podporuje všechny jejich iniciativy.”