Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Salvadorský prezident Nayib Bukele oznámil, že se v zemi sejde 32 centrálních bank a 12 finančních úřadů, aby jednaly o bitcoinu. 

Nayib Bukele v neděli pozdě večer na Twitteru oznámil, že v pondělí 16. května se má sejít 32 centrálních bank a 12 finančních úřadů ze 44 zemí, aby jednaly o finančním začlenění, digitální ekonomice, bankovnictví bez bankovního účtu, salvádorském zavádění bitcoinu a jeho přínosech v zemi.

V následných tweetech prezident oznámil, že Centrální banka São Tomé a Príncipe, Centrální banka Paraguaye, Národní banka Angoly, Bank of Ghana, Bank of Namibie, Bank of Uganda, Centrální banka Guinejské republiky, Centrální banka Madagaskaru, Bank of the Haiti, a Bank of the Republic of Burundi, Centrální banka Eswatini a její ministerstvo financí, Jordánská centrální banka, Centrální banka Gambie, Národní výbor bank a Seguros of Honduras, Generální ředitelství pro státní pokladnu, Ministerstvo financí a rozpočtu Madagaskaru, a maledivský měnový úřad patří k těm, které se zúčastní.

Bukele dodal, že se zúčastní také Národní banka Rwandy, Nepál rastra Bank, Sacco Societies Regulatory Authority (SASRA), Keňa, Pákistánská státní banka, Generální superintendency finančních subjektů Kostariky, Superintendence lidové a solidární ekonomiky Ekvádoru a Salvadorská centrální banka. 

V pátek 13. května twitterový účet pro Bitcoin Beach oznámil, že „centrální bankéři z Angoly, Arménie, Bangladéše, Burundi, Konga, Kostariky, Egypta, Gambie, Ghany, Indie, Namibie, Senegalu, Sundanu, Ugandy, Zambie a dalších 25 rozvojových zemí dnes nastupují do letadel, aby odletěli do Salvadoru.“

Nedlouho po oficiálním oznámení prezidenta Bukeleho zveřejnila Bitcoin Beach na twitteru mapu světa, na které jsou zdánlivě země, které už bitcoin buď přijaly a nebo se pondělního setkání účastní, zaplněné barvami, a prohlásila: „Pravděpodobně nic.“ 

Přijetí BTC první zemí trvalo 12 let, druhý zhruba 8 měsíců, a pokud panamský prezident podepíše jejich nedávný zákon o bitcoinech, pak budou třetí jen asi měsíc po druhém. Nyní se v Salvadoru scházejí země z celého světa, aby diskutovaly o finančním začleňování a o tom, jak může přijetí bitcoinu prospět jejich zemím.