Publikováno: v sekci: Aktuality, Kryptoměny.

Primas (PST) se během čtyřiadvacetihodinové seance, končící v 1300 GMT 15. září, vůči americkému dolaru obchodoval o 1,9% výše. Mince má celkovou tržní kapitalizaci 1,20 milionu USD a Primas byl za poslední den zobchodován na burzách v hodnotě přibližně 7,40 milionu USD. Jednu minci Primas lze aktuálně zakoupit za 0,0228 $ nebo 0,00000048 BTC na populárních burzách kryptoměn. Za poslední týden se Primas vůči dolaru obchoduje o 23,7% výše.

Primas je proof-of-work (PoW), který používá hashovací algoritmus Scrypt. Poprvé byl obchodován 21. srpna 2017. Celková nabídka Primas je 101 342 466 coinů a jeho oběhová nabídka je 52 692 565 coinů. Komunita Reddit pro Primas je /r/Primas. Oficiální web pro Primas je primas.io. Oficiální Twitter účet Primas je @PrimasOfficial.

Primas je otevřená ekosféra pro vydávání, doporučování a obchodování s obsahem. Primas se zavázal používat blockchain a další technické prostředky ke změně stávající struktury trhu s obsahem. Tento nový systém hodnocení obsahu zajišťuje, že výrobci prémiového obsahu získají přímé výhody. Do jejich blockchainu nelze zasahovat, což poskytuje ochranu autorských práv.

Technická analýza

PST prokázal v posledních senacích solidní vzestupnou trakci a aktuálně se obchoduje nad 55 EMA. Pokud uzavře a znovu otevře nad touto linií, je dalším cílem 200 DMA.
U tohoto typu marginálních kryptoměn však statistické metriky nemají příliš význam. Market Story, která je za PST, je ovšem velmi zajímavá, a účel emise coinu je, ve světle boje o obsah na velkých mediálních platformách a autorská práva k citacím velmi smysluplný.