Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Dnes v ranních hodinách Dogecoin posílil po zprávě, že Elon Musk, generální ředitel společnosti Tesla získal podíl Twitteru z 9,2 %. Dogecoin se do této zprávy zahrnul jen okrajově, jelikož Musk tuto minci velmi podporuje.

Po nárůstu, při kterém kryptoměna získala 6 % během necelé hodiny, Dogecoin klesl. Důvodem poklesu byla neaktivnost, žádný tweet ani komentář, Muska na Twitteru.

Musk, který se většinou zdržuje nákupu akcií jiných společností byla investice nepřirozeným krokem, ačkoliv šéf Tesly je fanouškem Twitteru, protože často využívá platformu k diskuzi o některých Tesla projektech a sdílení postřehů a vtipů. Dogecoin byl pro Muska oblíbené téma rozhovoru asi před rokem, kdy tato memová mince vyletěla vzhůru, a v jednu chvíli slíbil umístit „doslovný Dogecoin na doslovný měsíc“.

Musk vlastní Dogecoin a investoři do této kryptoměny vidí jeho podporu jako jeden z největších potenciálních katalyzátorů, jelikož Musk má na Twitteru 80 milionů followerů a je považován za vizionářského podnikatele jako šéf Tesly a spoluzakladatele PayPalu.

Nedávný nárůst v Dogecoinu je připomínkou toho, jak kolísavé mohou být investice do kryptoměn a že často nejde o nic jiného než o fámu, že se v daný den zvedne token kryptoměn, zejména u memových mincí, jako je Dogecoin.

Vzhledem k tomu, že Muskova investice do Twitteru ve skutečnosti nesouvisí s Dogecoinem, není divu, že se kryptoměna po vzestupu těchto zisků vzdala.