Publikováno: v sekci: Aktuality.

Společnost vznikla loni spojením nizozemské společnosti Ahold a belgické Delhaize a v současné době také výrazně navýšila zisk.  

Řetězci supermarketů Ahold Delhaize ve třetím čtvrtletí stoupl její čistý zisk na částku 362 milionů eur. Tato společnost vznikla loni spojením dvou společností, a to nizozemské společnosti Ahold a belgické Delhaize. Společnost Ahold provozuje v České republice síť supermarketů Albert. Společnost Ahold Delhaize provozuje v České republice síť supermarketů Albert.

Ahold Delhaize

Nizozemsko-belgický řetězec supermarketů ve třetím čtvrtletí zvýšil čistý zisk na 362 milionů eur, což je v přepočtu 9,2 miliardy korun oproti zisku 235 milionů eur ve stejné době před rokem. Společnosti pomohlo zejména spojení s řetězcem Delhaize, které přineslo velké úspory. Tržby této společnosti, která působí v současné době i v České republice, ale přesto mírně klesly. Společnost Ahold rovněž oznámila, že během příštího roku odkoupí vlastní akcie za 2 miliardy eur, což je dost vysoká částka.

Ahold Delhaize v číslech

Tržby této společnosti se snížily o 1,1 % na 15,1 miliardy eur, což je v přepočtu 385,4 miliardy korun. Analytici odhadovali tržby na 15,2 miliardy a čistý zisk na částku 331 milionů eur. V poklesu těchto tržeb se také částečně odrážel zejména slabší dolar. Společnost vznikla loni spojením nizozemské společnosti Ahold a belgické Delhaize v celkové hodnotě asi 9,8 miliardy eur. Sloučená skupina je nyní v pořadí čtvrtým největším maloobchodním řetězcem v Evropě a jedním z největších řetězců ve Spojených státech. Společnost Delhaize v minulosti na našem trhu provozovala supermarkety Delvita. Pak v roce 2007 tyto podniky prodala německé maloobchodní skupině REWE Group. Společnost Ahold na začátku roku 2014 také odkoupil 49 ztrátových prodejen společnosti Interspar.

Internetový prodej

Internetový prodej stoupl o více než 20 % procent, jak zněla slova šéfa firmy Dicka Boera. Boer odhaduje letošní příjmy až na 3 miliardy eur, tedy částku 76,6 miliardy korun a do roku 2020 se má zvýšit na 5 miliard eur. Ahold vstoupil na český trh v roce 1990 a má zde přes 300 hypermarketů a supermarketů značky Albert. Aktuálně zaměstnává 17 000 lidí na různých pracovních pozicích a úvazcích. Ve finančním roce 2014/2015 trvajícím 24 měsíců a ukončeném koncem roku 2015, se řetězec v České republice nakonec propadl do dost velké ztráty 1,24 miliardy korun. Tržby byly v částce 102,6 miliardy korun.

Sdílet