Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Brad Garlinghouse, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Ripple, mateřské společnosti kryptoměny XRP (XRP-USD), nedávno na Twitteru hovořil o kryptoměnách. Podle cryptoPotato řekl, že ruští uživatelé se nebudou moci vyhnout sankcím za použití kryptoměn, jako je XRP.

Ripple by měl zůstat stabilní, jeho vedení varuje před obcházením sankcí

Ripple pravděpodobně nebude zneužit k obcházení sankcí kvůli regulacím kryptoburzy.

Spoluzakladatel a CEO společnosti Ripple, Brad Garlinghouse na Twitteru nedávno hovořil o kryptoměnách. Server CryptoPotato uvádí, že uživatelé z Ruska se pomocí krypton, jako XRP nebudou moci vyhnout sankcím.

Měl na mysli, že kryptoburzy a konverze na měny fiat vyžadují, aby byla dodržovaná pravidla „poznej svého zákazníka“  (KYC) a pravidla proti praní špinavých peněz (AML). Navíc, i když uživatelé dokážou regulace obejít, stále musí používat banky spojené se směnárnou k tomu, aby své kryptoměny převedli do fiat měny a z fiat měny.

Dále poznamenal, že tyto banky musí také dodržovat předpisy KYC a AML. Mezi těmito fázemi kryptografické transakce tedy není třeba kryptoměn dále regulovat.

Na Garlinghouse je podezření, že chce chránit Ripple i jeho XRP minci. Chce se vyhnout dalšímu zkoumání vzhledem k názoru, že kryptoměny by mohly být použity k obcházení sankcí, které jsou v současné době v platnosti.

Je to důležité, jelikož XRP je podle tržní kapitalizace šestou největší kryptoměnou. 14. března se XRP mince obchodovala za 76,63 centů a má tržní kapitalizaci 36,8 miliardy dolarů.

Garlinghouse k tomu dodal, „Společnost RippleNet se například vždy zavazovala – a zavazuje se i dnes – k tomu, že NEBUDE spolupracovat se sankcionovanými bankami nebo zeměmi, které jsou omezenými protistranami. Společnost Ripple a naši zákazníci podporují a prosazují zákony OFAC a KYC/AML.“