Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Ripple Labs zasadila ránu proti případu Komise pro cenné papíry (SEC) poté, co předsedající soudce rozhodl, které advokát komunity Ripple nazývá „velká výhra pro Ripple“.

SEC podala v roce 2020 žalobu na Ripple a vedoucí pracovníky Brada Garlinghouse a Christiana Larsena za prodej neregistrovaných cenných papírů .

Předsedkyně soudu Sarah Netburnová zamítla žádost SEC o přehodnocení chráněných dokumentů pod privilegiem souvisejícím s projevem tehdejšího ředitele SEC Williama Hinmana z června roku 2018. V projevu Hinman sdělil, že Bitcoin a Ethereum nepatří mezi cenné papíry.

SEC proti těmto dokumentům, které nespadají pod ochranu deliberative process privilegia (DPP) dříve neměla námitky, protože uvedla, že se týkají jen Hinmanových osobních názorů a nikoli zásad SEC.

DPP  některé dokumenty v případu od zveřejnění vládou vyjímá,  aby mohl stávající politiku přezkoumat na základě materiálů z dokumentů. SEC následně změnila názor a tvrdila, že projev odrážel Rippleovu politiku spíše než Hinmanovy osobní názory a měl by být chráněn.

I přes toto zdánlivě důležité rozhodnutí případ nekončí a SEC má nyní 14 dní na odvolání proti rozhodnutí.Velká část krypto průmyslu na řízení tohoto případu, závisí, jelikož by výsledek mohl objasnit budoucnost podání SEC proti krypto společnostem za prodej neregistrovaných cenných papírů.