Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

„Otázkou je, kdy k tomu dojde, jak k tomu dojde a jak to bude regulováno. Nyní se na tom aktivně podílí jak centrální banka, tak vláda,“ uvedl ministr obchodu Denis Manturov.

Rusko podle Ministerstva průmyslu a obchodu Ruské federace, Denise Manturova, kryptoplatby „dříve či později“ legalizuje.

Tamní vláda v průběhu roku 2022 zkoumala různé adopce kryptografických opatření, ale žádnou konkrétní politiku týkající se plateb za digitální aktiva teprve dokončuje. Jeho legalizaci však od dubna doporučilo ruské ministerstvo financí prostřednictvím svého účtu „O digitální měně“.

Podle překladu zprávy místních sdělovacích prostředků TASS z 19. května byl Manturov tento týden na vzdělávacím fóru v New Horizon dotázán na to, zda se legalizované kryptoplatby připravují.

„Myslím, že ano. Otázkou je, kdy k tomu dojde, jak k tomu dojde a jak to bude regulováno. Nyní se na tom aktivně podílí jak centrální banka, tak vláda. Všichni se však přiklánějí k tomu, že jde o trend doby, a dříve či později se to v tom či onom formátu uskuteční.“

„Ale opět to musí být legální, správné a v souladu s pravidly, která budou formulována,“ dodal. 

Ruská centrální banka a ministerstvo financí až donedávna zastávaly zcela protichůdné názory na regulaci kryptografií, kdy centrální banka usilovala o přímý zákaz, zatímco ministerstvo usilovalo o regulaci daní.

Ještě v lednu navrhovala ruská centrální banka všeobecný zákaz místního obchodování s kryptoměnami a těžby kvůli možným „rizikům finanční stability“ spojeným s tímto sektorem.

Po pokračující invazi na Ukrajinu však ruská centrální banka minulý měsíc připustila, že zaujala příliš agresivní postoj vůči kryptoměnám, což mohlo růst sektoru potlačit. 

Guvernérka banky Elvira Nabiullin poznamenala, že četné hospodářské sankce uvalené na zemi jsou klíčovým motorem změny jejích protikryptografických nálad, neboť se dnes zdá, že místní trh s digitálními aktivy dostane do „fungujícího státu.“