Publikováno: v sekci: Aktuality, Kryptoměny.

Účet na Twitteru Shiba Inu (SHIB) v pondělí oznámil, že dosáhl 900 000 sledujících

16. září cena Shiba Inu výrazně vzrostla a prorazila tak spoustu úrovní odporu. Nárůst ceny následoval po přidání kryptoměny na Coinbase. Během 24 hodin bylo do kryptoměny investováno 870 milionu dolarů.

Vzhledem k ohromného nárůstu popularity na sociálních sítích, meme mince předčila dlouholeté projekty jako Litecoin (768.2 tis. sledujících), Defi Uniswap (631 tis. sledujících), a dokonce i Solanu (622.8 tis. sledujících).

Zajímavé je, že účet sleduje pouze 12,4 % „falešných účtů“ z 900 000 sledujících. To zdůrazňuje rostoucí zájem mezi opravdovými retailovými investory o digitální aktivum. Shiba Inu je decentralizovaný meme token postavený na ETH. Byl vytvořen jako konkurent Dogecoinu (DOGE), kterého je Shiba Inu maskotem.

SHIB má cirkulující zásobu ve výši jednoho kvadriliónu a projekty jako inkubátor pro nezastupitelné tokeny (NFT).

Generální ředitel společnosti Tesla, Elon Musk, mohl přispět k nárůstu cen SHIB tweetem o příchodu svého nového štěněte Shiba Inu zvaným „Floki“. Důsledkem toho cena akcií Shiba Inu 13. září ráno stoupla.

Rozhodnutí společnosti Coinbase bylo schváleno komunitou Shiba Inu a zvýšilo hodnotu kryptoměny na 0,000008815 dolaru, což představuje nárůst o téměř 31,9 %.