Publikováno: v sekci: Aktuality.

Investiční skupina ARX Equity Partners koupila strojírenskou společnost TES Vsetín vyrábějící elektromotory za stamiliony korun.

Investiční skupina ARX Equity Partners koupila od americké gigantické společnosti s názvem Advent International strojírenskou společnost TES Vsetín, která vyrábí elektromotory. Podle informací vyplývajících z trhu se hodnota transakce pohybuje ve středních stovkách milionů korun. Skupina ARX Equity Partners tuto akvizici uskutečnila ze svého čtvrtého fondu soukromého kapitálu.

TES Vsetín

Společnosti Advent International se po mnohaletém snažení konečně podařilo prodat společnost TES Vsetín, kde působila již od roku 2011. Strojírenská společnost v roce 2017 prodělala podle výroční zprávy částku 174,3 milionu korun a o rok dříve byla ještě ve vyšší ztrátě, která činila 267,8 milionu. Vsetínská společnost nyní vyrábí zakázkové elektromotory, generátory, komponenty strojů a systémy. Navíc dodává řešení pro průmyslové automatizace, které láká investory na celém světě.

ARX Equity Partners

Partner společnosti ARX Michal Aron, se vyjádřil, že společnost TES Vsetín dodává kvalitní výrobky a komplexní řešení pro významné mezinárodní klienty. V rámci transakce se společnost ARX dohodla na spolupráci se současným manažerským týmem, který se bude podílet na budoucím rozvoji strojírenské firmy. Investiční skupina ARX dříve působila ve strojírenské firmě VUES Brno vyrábějící elektromotory. Loni ji prodala za 53 milionů eur americké společnosti Moog. Původní investice se jí vrátila téměř 12x.

ARX a Advent

Investiční skupiny ARX a Advent uskutečnily v poslední době na našem trhu mnoho transakcí. Americký gigant Advent loni koupil farmaceutickou skupinu Zentiva od francouzského farmaceutického velikána Sanofi asi za 1,9 miliardy eur. Skupina ARX loni prodala svůj podíl ve finančně-poradenské síti Fincentrum švýcarské Swiss Life Group, kam vstoupila v roce 2013.

Sdílet