Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Zatímco si Bitcoin (BTC)Ethereum (ETH) libují ve snech o svých dávno ztracených maximech a snaží se překonat staré hranice odporu, je možné, že investoři místo toho hledají jiné alternativy. 

Santiment ukázal, že zatímco objemy bitcoinů a etherea klesly, mezi kryptoměny, které na ztrátě vydělaly, patří Terra (LUNA) a Solana (SOL)).

Při bližším porovnání zjistíme jak masivní tento obrat byl. Na začátku letošního roku trhu z hlediska objemu dominovali Bitcoin a Ethereum, zatímco Solana a Luna zaznamenaly jen nepatrný nárůst. V březnu však jasně vidíme, že objem LUNA vzrostl vysoko nad objem BTC, ETH a dokonce i SOL. Co se týče Solany, překonává z hlediska objemu překonává bitcoiny. Ještě však musí překonat ETH.

Investoři do Solany a Luna však zdaleka nejsou za vodou, jelikož vážený sentiment pro obě aktiva byl v době tisku v poklesu. To naznačuje, že obchodníci jsou již dávno za vzrušením z fáze „buy the dip“.

Podíváme-li se na cenový vývoj obou aktiv, vidíme, že se Solana obchodovala za 80,94 dolarů, přičemž od včera vzrostla o 0,67 %, zatímco za poslední týden její cena klesla o 3,75 %. Mezitím LUNA vzrostla na 93,04 dolarů poté, co klesla o 5,81 % za den a poté vzrostla o 12,82 % za týden.