Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

I když trh viděl zelený signál, Bitcoin a mnoho dalších altcoinů nezaznamenaly na rozdíl od Solany raketový vzestup. Vlastně, v jednu chvíli, SOL oproti minimům z 20. února vzrostl o 12,37 %.

V době psaní článku se však obchodovala za pouhých 94,22 dolaru.

Zajímavé je, že se zdá, že Solana blockchain právě ovládá pozitivní sentiment.

Solana objíždí svět

Solana se napíná, aby se spojila s dalšími kryptonadšenci po celém světě. Roztáhla svá křídla v NYC, Bahamách, Hongkongu a Praze, a na dalších důležitých míst.

Poté, co 20. února vstoupil do Dubaje, cena společnosti SOL se 21. února výrazně zvýšila. Zde stojí za zmínku, že nedávné zdražení bylo ovlivněno i šikanózními podněty širšího trhu.

Aktivní sestupný trend, který nabíral na dominanci od 8. ledna, tak ztratil na síle. Navíc je nyní vidět, že ukazatele přebírají šikanózní signály.

V následujícím grafu je například přímka Signal v souladu s přímkou MACD. Průměrný směrový index (ADX) je však pod prahovou hodnotou, což je pozitivní znamení.

Výkony Solany jsou tento měsíc poměrně výjimečné. Její most s Ethereum, poprvé po téměř měsíci, registroval příliv pro USDT minulý týden.

Jedná se o druhé největší aktivum na mostě po USDC. Navíc celkový čistý tok dosáhl 19. února vrcholu na 64,7 milionu dolarů, a to navzdory klesajícímu počtu uživatelů.

Pokud se však vezme v úvahu delší časový rámec, Solany neuspokojivé výsledky donutily investory ztratit v aktivum důvěru.

Sociální nálada je už přes tři měsíce striktně negativní. Ke konci ledna a na začátku února bylo pozorováno několik výkyvů směrem k pozitivnímu teritoriu.

Žel, dlouho nevydrželi. Došlo k 62% poklesu tržního stropu z listopadových 77 miliard dolarů na 29 miliard dolarů. To vedlo k tomu, že Solana spadla na osmou pozici z #4. To je také jeden z důvodů, proč někteří investoři ztrácejí důvěru v altcoin. V současné době se aktivum rozhodně nezdá být příliš lákavé kvůli záporným 2,58 rizikově očištěným výnosům.

Nízká volatilita však altcoinu určitě zabrání v náhlém propadu. Solana momentálně nemá v grafech žádný velký vývoj sítě.

Zvláštní je, že má pouze své sociální faktory, na kterých může záviset manifestace ke 100 dolarům. Jen čas ukáže, jestli Solana Hacker House World Tour může dát SOL impulz.