Publikováno: v sekci: Aktuality.

Finanční situace společnosti Tesla v poslední době vzbuzuje pochybnosti. Americký výrobce elektromobilů Tesla žádá některé své dodavatele, aby mu nyní vrátili část vyplacených peněz. Tím chce společnost Tesla dosáhnout zisku.

Požadavek společnosti Tesla se týká významné části peněz, které Tesla těmto dodavatelům zaplatila od roku 2016. Společnost Tesla ve svém sdělení požádala všechny dodavatele o pomoc při snaze o dosažení zisku společnosti. Není ale jasné, kolik dodavatelů dohromady bylo požádáno o poskytnutí slevy se zpětnou platností. Někteří dodavatelé uvedli, že o tomto požadavku ale nemají žádné informace. Společnost Tesla na svou obhajobu uvedla, že s tímto uvedeným požadavkem kontaktovala pouze 10 společností v rámci vyjednávání o dlouhodobějších kontraktech.

Společnost Tesla

Společnost Tesla potvrdila, že od svých dodavatelů požaduje zejména snížení cen u projektů, z nichž některé sahají zpět až do roku 2016. Tyto své požadavky označila společnost Tesla za běžnou součást jednání o nákupech. Požadavky společnosti Tesla vyvolávají mnohé další pochybnosti ohledně finanční situace společnosti, která se potýká s rozsáhlými problémy při zvyšování výroby jejího nového elektromobilu Model 3.

Jak je na tom společnost Tesla

Proslýchá se, že se na mnoha věcech v současné době ukazuje, že společnost Tesla je v tuto chvíli naprosto zoufalá a vůbec neví, co má dělat dál. To také ve svém prohlášení uvedl výrobní poradce Dennis Virag, který již přes 40 let pracuje v automobilovém průmyslu. Společnost Tesla má podle něj velký strach o svou ziskovost, ale bohužel se již nestará o ziskovost svých dodavatelů.

Jak si vede společnost Tesla

Společnost Tesla, jejímž zakladatelem a generálním ředitelem je známý podnikatel Elon Musk, hospodařila v letošním prvním čtvrtletí s rekordní ztrátou v hodnotě 709,6 milionu dolarů, což je v přepočtu 15,6 miliardy korun. Ztráta se tak ještě více prohloubila z loňských 330,3 milionu dolarů.

Sdílet