Publikováno: v sekci: Aktuality, Kryptoměny.

 

Šílenství ohledně kryptoměn v Indii se dostalo i mezi teenagery, ze kterých se tak stala nová třída investorů. Svým kapesným pomáhají podpořit indické investice, které v květnu dosáhly na téměř 6,6 miliardy dolarů. Tato částka je přibližně 49 189 milionů rupií. V roce 2020 se tato částka pohybovala kolem 923 milionů dolarů. Teenageři vidí v investování do kryptoměn velké zisky a investování se částečně stalo zábavou v době pandemie.

„Jako mladý investor si myslím, že kryptoměny jsou dobrým způsobem, jak zvýšit své bohatství,“ řekl 17letý student Hashir Hussain z Kalkaty. „Vysoká volatilita je rizikovým faktorem, ale ziskovost je velkým plusem.”

U mnoha mladistvých pandemie urychlila přechod z online výuky k online investování. Někteří dospívající dokonce předsvědčují své rodiče, aby obchodování vyzkoušeli. Od roku 2018 se o kryptoměny v Indii zvýšil zájem a to díky rozhodnutí Nejvššího soudu o zrušení zákazu obchodování s digitálními rokeny.

Potenciální investoři v oblasti kryptoměn nemají nouzi o obchodní platfotmy. Platformy jako jsou WazirX, CoinDCX nebo CoinSwitch Kuber zahájily kampaně na sociálních sítích. Cílem těchto kampaní je získat více investorů. Jejich zaměstanci komunikují s klienty každý den prostřednictvím Twitteru a rychle s nimi řeší možné problémy.

Přestože kryptoburzy neumožňují obchodování lidem mladším 18 let, spoustu mladých lidí toto nařízení obchází tím, zřízením účtu na své rodiče.

Klíčovou atrakcí pro mladé investory je šance na vysoké zisky investováním v malých částkách. Například WazirX umožňuje investice do Bitcoin za pouhých 100-500 rupií, to je v přepočtu přibližně 1-6 dolarů. Právě to nalákalo Hussaina který zatím vydělal více než 30% zisk. Jeho strategií bylo probávat bitcoiny a zisk investovat do jiných kryptoměn.

Po pár měsíců obchodávní přesunul své investice do největší světové burzy, Binance.

Prabh Simran, 19ti letý student medicíny z Punjabu, že některé jeho obchody se mu vrátily 1000%. Bankovní vklad nám umožní sotva 5% za rok. I mí rodiče už v obchodování s kryptoměnami věří díky malým počátečním investicím.

Zatímco rozhodnutní Nejvyššího soudu o zrušení omezení pro krypto banky bylo znamení, že vláda není proti digitálním tokenům, mnoho mladých investorů se připravuje na potenciální omezení.

Indický parlament aktuálně pracuje na návrhu zákona o kryptoměně, je ale stále nejisté kdy znění zákona bude zvěřejněno nebo kdy zákon vstoupí v platnost.

Mladí investoři již mají svou strategii jak své investice chránit před případným zákazem, například vytvořením více účtů, jak na tuzemských tak i na zahraničních burzách. Simran má v plánu poslat své investice příbuzným do zahraničí.