Téměř polovina současných držitelů kryptoměn ve Spojených státech, Latinské Americe a Asii je prvně koupila v roce 2021. Zjistil to podle agentury Reuters průzkum kryptoměnové burzy Gemini. Její tvůrci se od listopadu loňského roku do února 2022 ptali na kryptoměny skoro 30 000 lidí ve 20 zemích.
2021 byl pro kryptoměny velmi úspěšným rokem. K jejich většímu přijetí přispěla inflace v zemích, které bojují s devalvací, ukázal průzkum. V čele je Indonésie a Brazílie. V těchto zemích přiznalo vlastnictví kryptoměn 41 % dotazovaných lidí, ve Spojených státech 20 % a v Británii 18 %.
Z lidí, kteří loni uvedli, že kryptoměny vlastní, jich 79 % uvedlo, že se o koupi digitálního aktiva rozhodli kvůli svému dlouhodobému investičnímu plánu. Lidé, kteří v současné době nevlastní kryptoměny a žijí v zemích, v nichž došlo k devalvaci jejich měny vůči americkému dolaru, s více než pětinásobnou pravděpodobností hlásili, že plánují nákup kryptoměn jako zajištění proti inflaci.
Pouze 16 % respondentů ve Spojených státech a 15 % v Evropě souhlasilo s tím, že kryptoměny pomáhají zajistit se proti inflaci. V Indonésii a Indii si to myslí 64 % lidí.