Publikováno: v sekci: Aktuality.

Panamská banka Towerbank otevírá své brány zákazníkům s bitcoiny a kryptoměnami v sérii tweetů a memů.

Cesta Panamy k přijetí kryptoměn zvyšuje rychlost. Towerbank, panamská finanční instituce s více než 200 zaměstnanci a 40 lety bankovních zkušeností, se prohlásila za přátelskou k bitcoinům (BTC), čímž připravila cestu pro kryptoúčty.

V sérii tweetů a úniků z blockchainového setkání v hlavním městě Panamy, Panama City, banka otevírá stavidla kryptokomunitě. Během blockchain meetingu pořádaného Komorou digitálního obchodu a Blockchain of Panama ve čtvrtek zástupci Towerbank pozvali nadšence do kryptoměn, aby si v bance otevřeli účty.

Gabriel Campa, viceprezident produktu pro Towerbank, údajně sdělil, že krypto zákazníci nebudou trpět „neúspěchy“, kterým by běžně panamští občané byli vystaveni při provádění krypto aktivit v bance.

Cristobal Pereira, výkonný ředitel Latam Blockchain Summit a účastník setkání s Towerbank a Campa, řekl: „Towerbank je šetrná ke kryptoměnám.“ V tweetu uvedl, že krypto nadšenci mohou „přijít otevřít účty a vkládat výběry z burz beze strachu.“

V sobotu oficiální Twitter účet Towerbank sdílel: „Ahoj, krypto komunito!“ Abychom potvrdili zvěsti o tom, že Top 30 Panama bank zazářila mezi nadšenci do kryptoměn v Latinské Americe.

Transakce související s kryptoměnami jsou údajně omezeny až na 5 000 USD za měsíc a banka nenabízí přímé krypto do krypto služeb. K dnešnímu dni je tento krok gestem pro kryptokomunitu, že digitální aktiva pod určitou částkou lze v bance bez překážek používat.

Towerbank od té doby retweetovala tweety naznačující, že zákazníci budou moci propojit své kryptoúčty, jako je Binance, přímo se svými bankovními účty Towerbank, ale žádné oficiální prohlášení nebylo učiněno.

V Panamě se rozvířila vlna pro-crypto sentimentu, ale prezident v květnu oznámil, že kryptoměna v dohledné době nepřijde. Pro některé komentátory je pro-krypto krok banky nejen prostředkem, jak podkopat špatnou pověst, kterou kryptoměna přetrvává, ale také diverzifikovat její zákaznickou základnu a rozšířit se na krypto komunitu zaměřenou na peníze.

Nakonec banka odvezla své přihlašovací údaje pro bitcoiny, když účet Twitter retweetoval mem vytvořený bitcoinerem Aldo Antinori. V tweetu vlajková loď Towerbank, která se nachází ve finanční čtvrti Panama City, má laserové oči vhodné pro bitcoiny.