Publikováno: v sekci: Aktuality.

Společnost Tulip BioMed se přejmenovala na Bitcoin Services a její akcie potom stouply o 42,5 tisíce %. Pokud si dáte do názvu své společnosti kryptoměnu, jde o zaručený úspěch.

Jde o velmi dobrý psychologický tah. Pokud společnost použije ve svém názvu kryptoměnu, rázem se zvýší hodnota jejích akcií. Zářným příkladem je například investiční a poradenská společnost The Crypto Company, jejíž akcie v prosinci stouply o 2 700 %. Dalším šťastným příkladem je společnost Tulip BioMed. Ta se přejmenovala na Bitcoin Services, její akcie stouply o neuvěřitelných 42,5 tisíce %.

Akcie letí vzhůru

Pokud tedy chcete, aby vaše akcie vyletěly náhle prudce vzhůru jako raketa, změňte si jméno společnosti a dejte tam název kryptoměny. Návod je pak jednoduchý. Dejte si do názvu třeba slova jako bitcoin, blockchain nebo crypto. Obrovská mánie kolem kryptoměn je totiž tak obrovská, že investoři často vůbec neberou ohled na to, co daná společnost dělá, a že to je pro klienty matoucí.  Hlavní je originální a sexy název, který přitáhne velkou pozornost.

Kryptoměny táhnou

V prosinci se o tom také přesvědčila například investiční a poradenská společnost The Crypto Company. Akcie této společnosti se v prosinci vyšplhaly vzhůru až o 2 700 %. Americká komise pro cenné papíry – SEC, ale právě proto obchodování s jejími akciemi zastavila. A důvod k tomu byl zcela jasný. Hodnota společnosti The Crypto Company se vyšplhala až na částku 11 miliard dolarů, a to i přesto, že má obrat pouze ve stovkách tisíc dolarů a k tomu nevykazuje vůbec žádné zisky. Jeden rozdíl tady ale je. Je také dost zásadní. Zatímco společnost The Crypto Company aspoň působí v daném oboru, objevují se stále nové případy společností, které s kryptoměnami neměly vůbec nikdy nic společného.

 

Sdílet