Publikováno: v sekci: Aktuality.

Pokles amerického dolaru na počátku minulého týdne se ukázal být velmi krátkodobý a nakonec dolar opět posílil. Od poloviny dubna se podle nedávného výzkumu UniCredit se USD zhodnotil o více než 4 procenta.

Důležité je, že se to stalo navzdory údajům IMM o nekomerčních závazcích, které naznačují, že minulé extrémní množství krátkých umístění bylo v týdnu končícím 11. května výrazně sníženo na přibližně 63 350 čistých krátkých smluv. To představuje snížení o dvě třetiny od vrcholu z 23. března, kdy bylo otevřeno více než 188 000 čistých krátkých kontraktů. Tyto data naznačují, že zhodnocení v dolarech by mohlo postupně vyprchat, avšak v této chvíli je třeba věnovat umístění na FX určitou opatrnost, protože předchozí nadměrná krátkodobá expozice v USA byla silně zkrácena, ale stále existuje, což znamená, že současný tlak může mít silnější dohru ve velmi krátkém období.

Také U.S. výnosy pokračují v růstuí, a to zejména na dlouhém konci křivky, přičemž desetileté výnosy bondů překročil prahovou hodnotu 3 procenta a rovněž se zrychlují reálné výnosy z důvodu obav o celosvětový hospodářský růst, které by mohly zvýšit poptávku po US dolaru jako bezpečném aktivu. Býci EUR / USD musí být ve velmi krátkodobém horizontu trpěliví, také proto, že průzkumy PMI EMU za květen, nejdůležitější zprávy v nadcházejících dnech, se očekávají s dalším malým poklesem, který odráží celosvětovou ekonomickou nejistotu a nejnovější akcelerace cen ropy.

„Uznáváme, že downside rizika pro naše současné prognózy se zvýšily, avšak pokud v příštích týdnech neexistují důkazy o tom, že se světový růst výrazně zhoršuje, budeme pokračovat v konstruktivním pohledu na EUR / USD po zbytek roku,“ píše zpráva UniCredit.

Sdílet