Publikováno: v sekci: Aktuality.

Americká investiční společnost KKR od společnosti Unilever koupí za více než 6,8 miliardy eur divizi margarínů a pomazánek.

Unilever prodá divizi margarínů za 6,8 miliardy eur investiční společnosti KKR. Investiční společnost KKR sídlí v New Yorku a ke konci září spravovala majetek za 153 miliard dolarů tedy asi 3,3 bilionu korun. Součástí výše uvedené divize jsou mimo jiné značky Flora nebo ProActiv.

Unilever

Britsko-nizozemský výrobce potravin a spotřebního zboží společnost Unilever se dohodl na prodeji své divize margarínů a pomazánek a za více než 6,8 miliardy eur, tedy přes 175 miliard korun ji koupí americká investiční společnost KKR. Společnost své výrobky prodává i na českém trhu. Součástí divize jsou i značky Flora nebo ProActiv. Obchod s margarínem už v této době není pro společnost klíčový a management se domnívá, že ji bude nová společnost provozovat lépe. Unilever se naopak nyní chce soustředit na rychleji rostoucí druhy v sortimentu. Firma přehodnocuje své aktivity, protože v únoru odmítla nabídku na převzetí od konkurenta, kterým je společnost Kraft Heinz.

KKR a Unilever

Transakci mezi společností Unilever a KKR nyní ještě budou schvalovat regulační orgány. Obchod by měl být uzavřen asi v polovině příštího roku. Do portfolia společnosti Unilever patří například i značky Persil, Domestos, nebo třeba majonéza Hellmann’s. Společnost působí v současné době již v 60 zemích. Investiční společnost KKR sídlí v New Yorku a ke konci září spravovala svůj majetek v celkové hodnotě 153 miliard dolarů, tedy 3,3 bilionu korun. Podnik má dlouhou historii akvizic ve spotřebitelském sektoru a dokonce investoval i do indických restaurací Coffee Day Resorts.

Unilever v ČR

Společnost má široký sortiment. V České republice prodává společnost Unilever širokou škálu produktů, jako rostlinné tuky, majonézy a dresinky Hellmann’s, dále pak margaríny Flora, Rama, Perla a Hera, k tomu ještě kořenicí směsi nebo omáčky Knorr. Do portfolia Unileveru řadíme i zmrzliny Algida, Míša a Ledňáček a kosmetické značky Dove a Rexona.

Sdílet