Publikováno: v sekci: Aktuality.

Desítky tisíc nadšenců do Bitcoinu jsou v Miami na konferenci Bitcoin 2022, která potrvá do této soboty. Na této konferenci o kryptoměnách, která je největší na světě, vystoupí na několika pódiích přes 300 řečníků. Většinu z těchto prezentací bude možné sledovat zdarma díky živému vysílání na YouTube.

Na letošním seznamu řečníků je z USA senátorka Cynthia Lummisová, tenisová šampionka Serena Williamsová, investor ze Shark Tank Kevin O’Leary, psycholog a profesor Jordan Peterson, hvězda NFL Aaron Rodgers, salvadorský prezident Nayib Bukele a spousta dalších.

Mimo těchto prezentací na hlavním pódiu a recesních zasedání má více než 70 organizací na místě stánky, které plánují svá oznámení v následujících dnech. Loni se například prezident Bukele dostal na titulní stránky novin, když oznámil, že Salvador přijme Bitcoin jako zákonné platidlo.

Konference je jedním ze spousty způsobů, jak starosta Miami používání kryptoměn podporuje. V listopadu roku 2021 byl starostou Miami znovu zvolen 44letý Frances Suarez. Suarez má v plánu udělat z Miami hlavní město kryptoměn a aktivně vede kampaň na pro-kryptoplatformě. Následně se z něj stal první americký politik, který přijal plat v BTC. Suarez byl jako starosta jedním z nejhorlivějších politických zastánců kryptoměn v USA. 

V loňském roce přišel Suarez s myšlenkou vydat na platformě CityCoin kryptoměnu „MiamiCoin“, která bude použita k placení obecních stavebních projektů místo tradičních dluhopisů. Mohla by být využita i pro případný výběr městských daní. Loni v říjnu Suarez oznámil, že hodlá komisi města Miami předložit návrh, který by městským úředníkům umožnil, aby si sami zvolili, zda by chtěli dostat zaplaceno i v Bitcoinu.