Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Podle Terra Analytics byly zatím v prosinci spáleny tokeny LUNA v hodnotě téměř 2,7 miliardy dolarů, neboli 27 milionů, protože poptávka v UST prudce vzrostla.

Podle údajů CoinGecko zaznamenala LUNA 27. prosince historická maxima 104 dolarů, předtím než došlo k mírnému ústupu. LUNA měnila majitele za 98,68 dolarů, což je o 26% více za posledních 7 dní. Jak je vidět na Terra Analytics, snížení nabídky na začátku prosince bylo 94 243 648. V porovnání se současným snížením nabídky je to téměř 27 milionů.

Aktuálně bylo spáleno 102,71 milionů tokenů LUNA od doby, kdy upgrade Columbus-5 na konci září vstoupil v platnost. Columbus-5 zavedl nový mechanismus k udržení stabilních coinů navázaných na jejich fiat hodnotu; kdykoli je vytvořen UST, je spáleno ekvivalentní množství LUNA.

Podle údajů CoinGecko vzrostla LUNA o 18 134,1%. Terra je podle tržní kapitalizace devátou největší kryptoměnou.

Do Kwon, spoluzakladatel a generální ředitel Terraform Labs, zveřejnil zprávu o tom, že UST společnosti Terra dosáhla tržní kapitalizace 10 miliard dolarů, což je první decentralizovaný stablecoin, kterému se toto podařilo. Po dosažení tohoto milníku obrací UST tržní kapitalizaci DAI společnosti MakerDao ve výši 9,3 miliardy dolarů.

TerraUSD (UST) je jedinečný algoritmický stablecoin, ve kterém se mince pálí nebo razí, aby se hodnota coinu udržela v souladu s požadovanou cenou. Algoritmus automaticky vypálí dávku mincí, aby zvýšil jejich nedostatek, a tím zvýšil cenu UST.