Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Poptávka po digitálních aktivech jako Bitcoin, nebo Ethereum neustále roste, institucionální kryptoměnové fondy v roce 2021 měli rekordní přílivy.

Nejnovější údaje CoinShares ukázaly, že kryptoměnové investiční produkty během loňského roku zaznamenaly příliv 9,3 miliardy dolarů. To je nárůst z roku 2020 kdy bylo zaznamenáno 6,8 miliardy dolarů. Bitcoinové fondy přilákaly v roce 2021 kapitál v celkové výši 6,3 miliardy dolarů. Produkty ETH přilákaly celkový příliv 1,4 miliardy dolarů. Fondy s více aktivy také nezůstaly opodál a přilákaly kapitál v hodnotě 775 milionů dolarů.

Loni bylo na trh uvedeno 37 investičních produktů, v roce 2020 jich bylo uvedeno pouze 24. Kryptoaktiva, která byla součástí investičních produktů, se z 9 z roku 2020 rozšířila na 15.

Jediným největším správcem kryptoaktiv zůstáva Grayscale, spravuje aktiva ve výši 43,5 miliardy dolarů. Další multimiliardoví správci aktiv jsou 3iQ, ETC Group, ProShares, 21Shares a Purpose.

I přes masivní volatilitu se v roce 2021 těšily kryptoměny na širší mainstreamové přijetí. Na trhu byli drobní i institucionální investoři. V roce 2021 se kryptoměny staly třídou aktiv, která má hodnotu několika bilionu dolarů.

V USA bylo v roce 2021 schváleno několik Bitcoinových ETF, které jsou spojené s Futures, to pomohlo většímu institucionálnímu přijetí. Je očekáváno, že komise pro cenné papíry a burzy vynese verdikt týkající se dvojice fyzicky krytých BTC fondů od NYSE Arca a Grayscale začátkem února.