Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Vzestup Bitcoinu (BTC) za posledních deset let donutil významné finanční osobnosti, aby ukázali svůj postoj k tomuto rostoucímu aktivu. Jednou z nejhlasitějších obhájkyň je Cathie Woodová, generální ředitelka Ark Investu. Její investiční firma se v roce 2020 dostala do centra pozornosti díky úspěchu ETF Ark Innovation (ARKK).

Jeden z nejpozitivnějších odhadů společnosti z loňského září předpokládal, že Bitcoin se do roku 2026 vyšplhá na hodnotu 500 000 dolarů. Nedávno v lednu zdvojnásobila svůj odhad, když předpověděla, že jeden Bitcoin bude mít do roku 2030 nejméně 1 000 000 dolarů.

Aby se BTC dostal na  hodnotu 1 000 000 dolarů, musel by za necelých osm let růst o téměř 2 000 %. To se nezdá příliš šílené, když vezmeme v potaz, že od roku 2017 se zvýšil o zhruba 3500 %. Má-li bitcoin těchto úrovní dosáhnout, musí se mnohé změnit a současné trendy se musí zintenzivnit.

Cathie Woodová společně se svou firmou dospěla k těmto odhadům poté, co vypracovaly několik výzkumných prací, které byly jedním z nejkomplexnějších a nejhloubkovějších posouzení současného a budoucího stavu BTC. Výzkum ukazuje na množství makroekonomických a mikroekonomických faktorů, vedoucích Cathie a její tým k hypotéze milionu dolarů.