Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Přibyl počet miliardářů, kteří v roce 2021 investovali do kryptoměn a tento trend by mohl pokračovat i v roce 2022, protože obavy z fiat měn sílí.

Příkladem je miliardář Thomas Peterffy, který ve zprávě Bloomberg prohlásil, že by bylo rozumné mít 2–3 % svého portfolia v kryptoměnách. Peterffyho firma Interactive Brokers Group Inc. oznámila, že v polovině roku 2022 nabídne svým zákazníkům obchodování s kryptoměnami po zvýšené poptávce po digitálních aktivech. Společnost v současné době nabízí BTC, ETH, litecoiny a bitcoin cash, ale tento měsíc tento výběr rozšíří o dalších 5 až 10 coinů.

Dalším známým miliardářem je zakladatel Bridgewater Associates Ray Dalio, který minulý rok odhalil, že jeho portfolio obsahovalo BTC a ETH. Přišel na to jen pár měsíců poté, co zpochybnil vlastnosti kryptoměn jako uchovatele hodnoty.

Miliardář, manažer hedge fondu, Paul Tudor Jones také nakoupil BTC a označil tento krok za zajištění proti inflaci.

Miliardáři již nebezpečí spojená s fiat měnami pociťují a manipulací centrální banky a stále více se obracejí na stranu kryptoměn. V roce 2022 by se do jejich řad mohlo přidat více movitých investorů.