Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Celosvětový poskytovatel služeb digitálních plateb, společnost Visa, uzavřela s hlavními 60 kryptoplatformami partnerství, aby mohla spustit kartové programy, ty mají spotřebitelům usnadnit jak převádění, tak utrácení digitálních měn a to u 80 milionů obchodníků po celém světě.

Vedoucí kryptoměn ve společnosti Visa Cuy Sheffield, uvedl v rozhovoru že v kryptoprostoru toho Visa nasbírala dost. Nadále prý bude kryptoekosystém podporovat i více způsoby, než pouze nabízením služby, která je založena na kartách.

Sheffield si myslí, že váha a rozsah kryptoaktiv Visa se o dost zvýšil. Momentálně na kryptoměnách Visy pracuje v nějaké formě stovky jednotlivců. Visa v předchozích 18 měsících zčtyřnásobila svůj počet smluv s kryptoplatformami. Celkový počet se tak zvýšil na 60. Kryptoměny, které sem patří a jsou známé jsou například, Coinbase, Binance, FTX, Crypto.com nebo Blockfi.

 

Globální poskytovatelé služeb sledují postoje klientů ke kryptoměnám, které se za posledních pár let změnily. Lidé přestali být neinformovaní a zjistili že kryptoměny mohou pozitivním způsobem ovlivnit jejich současné podnikání.

Visa provedla globální průzkum, aby lépe pochopila jak se lidé cítí a jak věří kryptoměnám. Průzkum ukázal, že kryptoměny jsou všeobecně známé. Téměř třetina tázaných uvedla, že kryptoměny využívala jako finánční nástroj, nebo prostředek na směny.

Visa podle Sheffieldu dále očekává, že nezaměnitelné tokeny jako NFT budou hodně přínosné v budoucnosti pro maloobchody, sociální média, zábavu a obchody.

Konečným cílem Visa je propojit všech 80 milionů obchodních míst, kryptoekosystém a přes 15 000 finančních Institucí.