Publikováno: v sekci: Aktuality.

Jelikož popularita Web3 a NFT průmyslu pomalu klesá, navrhl Vitalik Buterin svou vlastní vizi budoucnosti NFT, která může přinést druhý dech do průmyslu: vlastnost „Soulbound“ položky z online MMORPG World of Warcraft.

V první řadě je důležité si ujasnit, co je to vlastnost Soulbound. Soulbound je vlastnost předmětu, který ji činí nevyměnitelnou prostřednictvím pošty nebo dražby. Hra distribuuje Soulbound předměty za účelem splnění určitých úkolů nebo zabíjením unikátních šéfů.

Vlastnost Soulbound obvykle zvyšuje hodnotu položky na sekundárním trhu. Vzhledem k tomu, že není možné Soulbound položky prodat nebo převést, uživatelé někdy prodají celý svůj účet jen proto, aby vydělali peníze na jedné položce. 

Pokud jde o blockchain a web3, Buterin věří, že Soulbound tokeny mají potenciál změnit průmysl. Soulbound tokeny by měly být prezentovány ve formě nepřevoditelných tokenů odvolatelných emitentem a mohly by být použity k reprezentaci určitého závazku k reálným událostem a projektům. 

Dalším konceptem prezentovaným Buterinem jsou „Souls“, což jsou v podstatě účty nebo peněženky na blockchainu, které obsahují Soulbound žetony a tvoří web3 identitu.

Implementací SBT mají ekosystémy založené na blockchainu četné výhody v tvorbě tržních standardů, měření decentralizace, kompenzaci strategického chování a v mnoha dalších oblastech. 

Ale hlavním smyslem Soulbound tokenů je koneckonců vytváření identity a reprezentace uživatele tím, že mu dává jedinečné vlastnosti, které nikdo jiný nemá. Na rozdíl od NFT, jak je známe, budou SBT zastupovat spíše to, kdo člověk je, než to, co si může dovolit.