Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Krypto burza Kraken uvádí, že dvě on-chain metriky měřící poptávku po kryptoměnách naznačují nárůst ceny Cardano (ADA). Ve svém přehledu krypto on-chain z března 2022 Kraken uvádí, že transakční poplatky Cardana, náklady, které jsou účastníci trhu ochotni zaplatit za používání blockchainu, meziročně vzrostly o více než 50 %.

Transakční poplatek ADA roste v souvislosti s obecným poklesem transakčních poplatků u dalších hlavních kryptoměn včetně Bitcoinů (BTC), Etherea (ETH), litecoinů (LTC)Tezos (XTZ).

Hodnota Adjustment Settlement Value představuje hodnotu v amerických dolarech celkového množství kryptoměn převedených v řetězci během určitého období. Tato hodnota naznačuje rostoucí síťovou poptávku po Cardano v roce 2022.

„Indikátory v řetězci naznačují, že vyhlídky ADA jsou jasné, protože poptávka roste. 7denní klouzavý průměr upraveného objemu převodní hodnoty ADA vzrostl o astronomických +2 472 % z 2,5 miliardy $ na 64,3 miliardy $. Navíc objem převodů ADA vyskočil téměř o +186 % z 22,5 miliardy USD jen za posledních 30 dní. Toto zvýšení poptávky v řetězci se shoduje s nárůstem transakčních poplatků ADA.“