Publikováno: v sekci: Aktuality.

Výsledky společnosti  innogy v České republice ovlivňuje negativně teplé počasí. Zisk této energetické skupiny klesl na 9 miliard korun.

Energetická skupina innogy je největším distributorem plynu v ČR. Loni jí klesl meziročně čistý zisk na našem trhu o 14 % na 9 miliard korun. Tržby se jí o proti roku 2017 snížily o 05, % na 42,5 miliardy korun. Výsledky byly ovlivněny zejména teplým počasím. Podle teplotního průměru bylo v loňském roce nejteplejší počasí od roku 1961, tedy od počátku měření. Průměrná teplota byla oproti dlouhodobému průměru o 1,7 ˚C vyšší. Situaci komentoval finanční ředitel innogy Česká republika Thomas Merker.

Výsledky innogy

Celkem loni skupina innogy dodala v ČR 27,2 TWh zemního plynu a 2,7 TWh elektrické energie. Předseda představenstva innogy Česká republika Martin Herrmann sdělil, že u plynu nastal meziroční pokles o 1,2 TWh a u elektřiny byl nárůst o 0,1 TWh. Na trhu s elektřinou stále innogy roste. Investuje do rozvoje také formou nákupů. Zakoupila síť plniček CNGvitall pro vozidla na stlačený zemní plyn – CNG, vybudovanou strojírenskou skupinou Vítkovice. Tím se stala lídrem tohoto trhu v ČR. Do budoucna chce rozvíjet aktivity v oblasti optických sítí a v poskytování vysokorychlostního internetu.

Investice innogy

Při modernizaci distribuční sítě bylo dokončeno 632 staveb a zrekonstruováno 262 km plynovodů včetně 50 regulačních stanic. Nyní má skupina innogy v ČR na dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby přes 1,6 milionu zákazníků. Provozuje 65 000 km distribučních sítí, 6 podzemních zásobníků plynu, 14 provozů na výrobu tepla a elektřiny a je největším tuzemským prodejcem CNG ve vlastní celorepublikové síti těchto stanic. Zaměstnává u nás asi 4 100 lidí. Generální ředitel společnosti GasNet Jan Valenta uvedl, že skupina innogy v roce 2018 investovala 4,6 miliardy korun a z toho 3,1 miliardy korun šlo do obnovy plynárenské soustavy.

Sdílet