Publikováno: v sekci: Aktuality.

Nejnovější zprávy ze světa Wall Street ukazují, že jejich plné přijetí do finančního systému se neúprosně blíží. Mnoho států už měnu přijalo, vlády připravují legislativní regulace a vedoucí představitelé Wall Street se k budoucnosti digitálních aktiv vyjadřují jako poslední. I ti, kteří jsou méně optimističtí teď začali tvrdit, že kryptoměny tu budou navždy. Co si o budoucnosti kryptoměn myslí největší finanční domy BlackRock, JPMorgen Chase a Goldman Sachs? 

Největší finanční domy na Wall Street minulý týden stručně komentovaly budoucnost kryptoměn či kroky, které samy podnikají k jejich přijetí na tiskových konferencích po zveřejnění hospodářských výsledků za první čtvrtletí roku 2022. Ředitelé těchto firem z Wall Street se shodli, že popularita digitálních aktiv opravdu roste a cítí tlak klientů na modernizaci služeb. Daly také najevo, že chtějí přijmout technologii blockchainu více, než jen jako obchodní nástroj.

„BlackRock studuje digitální aktiva a jejich přidružený ekosystém, včetně krypto aktiv, stablecoinů, tokenizačních a povolovacích blockchainů, kde vidíme potenciál přinést užitek našim klientům a kapitálovým trhům v širším měřítku.“

Tuto poznámku uvedl Larry Fink, vlastnící společnost, která investovala finance do globální firmy Circle, jakožto jedné z předních emitentů USD mincí. O něco opatrnější ohledně budoucnosti kryptoměn byl generální ředitel JPMorgen Jamie Dimon, který naznačil, že firma vyvíjí vlastní blockchainové technologické produkty, tudíž není v jejich plánu přijímat současná aktiva. 

„Decentralizované finance a blockchain jsou skutečné, nové technologie, které lze nasadit veřejným i soukromým způsobem, ať už s povolením nebo bez něj.“

Banka Goldman Sachs nejvíce investovala do akciových společností, jejichž činnost má něco společného s kryptosvětem. David Solomon, generální ředitel této společnosti se už nějakou dobu netajil tím, že jeho společnost počítá s celosvětovým přijetím digitálních aktiv, proto také investiční kroky, které by mohly být pro jejich klienty velmi výnosné podniká.

“Značné zaměření je také na kryptoměny, jako je bitcoin, kde je trajektorie méně jasná, protože účastníci trhu hodnotí jejich možnost jako uchovatele hodnoty.”