Publikováno: v sekci: Aktuality.

Zájem o bitcoiny prodávané v bitcoinmatech v České republice s prvním pololetí tohoto roku opět stoupl o jednu pětinu a neustále se zvyšuje.

Zájem o nákup bitcoinů prostřednictvím sítě takzvaných bitcoinmatů v České republice se v prvním pololetí tohoto roku zvýšil o jednu pětinu. Hlavním důvodem je významné oživení na trhu kryptoměn a současně výrazný nárůst kurzu nejrozšířenější virtuální měny s názvem bitcoin v posledních týdnech. Zájem sleduje společnost WBTCB provozující největší českou síť bitcoinmatů, která má 40 zařízení.

Kryptoměny

Povědomí o bitcoinech má podle agentury STEM/MARK 76 % Čechů. Investovalo do nich asi 3 % našich občanů a 10 % z dotázaných investici do bitcoinů zvažuje. Rostoucí hodnota bitcoinu se odráží v poptávce po investicích do kryptoměny. Společnost WBTCB nabízí nejširší nabídku směny bitcoinů na trhu. Kromě směny přes bankovní účet nebo bitcoinmat nabízí i hotovostní nákup a prodej přes partnerskou síť prodejen GECO a rozhraní NEO účtu české Expobank CZ.

Zájem o bitcoiny

K situaci se vyjadřoval analytik společnosti WBTCB Ondřej Příhonský. V první polovině tohoto roku byl evidován po výrazném propadu zaznamenaném v první polovině roku 2018 nový nárůst zájmu o nákup kryptoměny. Ti, co si již stihli své bitcoiny nakoupit dříve, se mohou v současné době při jejich prodeji radovat ze zhodnocení investic. I nadále platí, že se nedá zcela spoléhat se na prudké výkyvy. Je třeba vnímat investici do virtuální měny z dlouhodobějšího hlediska.

Vývoj ceny

Bitcoin letos překonal hranici 13 000 dolarů a dostal se i přes 330 000 korun. V prvním půlroce tohoto roku se jeho hodnota víc než ztrojnásobila. Hodnota však neustále kolísá. Bitcoin těží i z plánu internetové společnosti Facebook vytvořil vlastní digitální měnu v podobě libry. To oživilo zájem o další kryptoměny. Růst bitcoinu ale může napodobovat situaci zaznamenanou před dvěma lety, kdy bitcoin vzrostl na 19 500 dolarů a v zápětí oslabil na 3000 dolarů.

Sdílet