Publikováno: v sekci: Top - slider.

Cena zlata prudce vzrostla a prodloužila zisky z předchozích relací, když se na trh, před úterními americkými prezidentskými volbami, vkrádá opatrnost – i když zisky omezuje rezistentní dolar.
Spotové zlato vzrostlo v 12:30 GMT o 0,71 procenta na 1 889,62 USD za unci, přičemž ve čtvrtek dosáhlo minima 1860,80 USD, což je nejnižší hodnota od 28. září. Americké futures na zlato vzrostly o 0,8 procenta na 1 889,95 USD za unci.

Investoři, připravující se na úterní americké prezidentské volby, táhnou dolarový index nahoru k 1měsíčním maximum vůči jeho konkurentům v měnovém koši.

Demokrat Joe Biden má konsolidovaně vedoucí náskok před prezidentem Donaldem Trumpem, ale Trump zůstává konkurenceschopný v mnoha státech, které by mohly rozhodnout závod o křeslo v Bílém domě.
Kromě amerických prezidentských voleb je tento týden naplněn ekonomickými údaji – včetně údajů PMI ze Spojených států a eurozóny, stejně jako US Non-farm payrolls a čínské obchodní bilance.
Aktivita v čínském továrním sektoru se v říjnu zrychlila nejrychlejším tempem za téměř deset let, když vzrostla domácí poptávka. Index Caixin / Markit Manufacturing Purchasing Managers ‚(PMI) vzrostl na 53,6 ze září 53,0.

Globální případy COVID-19 minulý týden překročily 500 000, přičemž Evropa překonala bezútěšný milník 10 milionů celkově infikovaných. Spojené království se potýká s více než 20 000 novými případy denně, zatímco rekordní nárůst případů v USA zabije až 1 000 lidí denně. Rychle rostoucí míra infekce COVID-19 v Evropě si vynutila národní lockdown v Německu a Francii a regionální uzamčení ve Španělsku.
Australská rezervní banka se schází v úterý, zatímco Bank of England a Federální rezervní systém USA oznámí svá rozhodnutí ve čtvrtek.

Výnosy amerických státních dluhopisů se propadly, přičemž referenční desetiletý výnos se obchodoval na 0,855 procenta a 30letý výnos na 1,645 procenta.

 

Sdílet