Publikováno: v sekci: Kryptoměny.

Zatímco Bitcoin se zvýšil o zhruba 5% za den, některé altcoiny, jako je LUNA, AVAX a ADA zaznamenaly výrazně působivější zisky.

Po několika po sobě následujících dnech cenových výpisů Bitcoin obrátil svou trajektorii a přidal více než 2000 dolarů v hodině.

Uplynulých několik dní to pro největší kryptoměnu nevypadalo dobře, zejména poté, co během víkendu spadla pod hranici 40 000 dolarů. Krajina se zhoršila až v následujících hodinách, kdy se BTC propadla na nejnižší cenovou pozici od začátku února na něco málo přes 36 000 dolarů, jak bylo včera hlášeno.

K tomu došlo v souvislosti s rostoucím počtem medvědích znamení, na což upozornil Glassnode, včetně klesajícího zájmu a poptávky retailových investorů.

Počet nenulových adres se navíc snížil přibližně o 220 000 peněženek.

Nicméně BTC má obvykle tendenci vzdorovat přesile a posledních 24 hodin nezklamal. Místo dalšího dumpingu hodnoty přešel bitcoin do ofenzívy a vyhoupl se o téměř 3000 dolarů.

V důsledku toho se kryptoměna dotkla 39 000 dolarů. Nicméně BTC v týdenním měřítku stále klesá o více než 10% a její tržní kapitalizace se drží pod 750 miliardami dolarů.

Alternativní mince utrpěly v posledních několika dnech ještě více než bitcoin, ale jejich volatilnější povaha dnes vyústila v působivá zotavení. Ethereum je vyšší o více než 6% na denní stupnici a v současné době leží severně od 2 700 dolarů.

Binance Coin přidal podobné procento po včerejším výpisu a nyní činí 380 dolarů. zurčení Solano, Polkadot, Dogecoin a Shiba Inu také rostou o 6 až 9 % za den.

Terra je nejpůsobivějším ziskářem z altů s větší kapitalizací po oznámení, že získá 1 miliardu dolarů pro rezervy Bitcoinu UST stablecoin. LUNA se od té doby vyhoupla o 15% a nyní stojí téměř 60 dolarů.

Avalanche (12%) a Cardano (10%) se také vyhouply o dvouciferné číslo na 80 dolarů a 0,93 dolaru.

Kryptotržní strop se od včerejšího minima zvýšil přibližně o 100 miliard dolarů a nyní se nachází na 1,750 bilionu dolarů.